اخبار جهانخبر

هوش مصنوعی گوگل بازی را بلد است؛ الگوریتم میوزیرو بهتر از آلفاگو

چیزنت نیوز | هوش مصنوعی شرکت دیپ مایند که متعلق به شرکت گوگل است، توانسته قاعده‌های بازی را خیلی سریع یاد بگیرد و در آن با مهارت شود.

شرکت دیپ مایند وارد حوزه توسعه هوشمند بازی‌ها شده است. این شرکت محیط بازی‌ها را برای آزمایش هوش مصنوعی انتخاب کرده است و قرار است تا سیستم جدید خودآموز هوش مصنوعی را جایگزین هوش مصنوعی آلفاگو کند. پیش از این هوش مصنوعی آلفاگو که در بازی گو (GO) توانست انسان را شکست دهد مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته بود.

دیپ مایند گوگل با هوش مصنوعی ، عمیق می‌اندیشد!

شرکت بریتانیایی دیپ مایند، در سال۲۰۱۰ شرکتی در حوزه هوش مصنوعی بود که «فناوری‌های ذهن عمیق» نام داشت. توسعه و پیشرفت شتابان این شرکت، گوگل را برآن داشت تا مالکیتش در سال ۲۰۱۴ بخرد. پس از خریده شدن این شرکت، نامش به دیپ مایند تغییر کرد.

بازی گو، بسیار سخت‌تر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر از شطرنج است. کامپیوترها همواره برابر بازیکنان بازی گو تسلیم می‌شدند اما در سال 2015 برای نخستین بار الگوریتم آلفاگو توانست بر انسان پیروز شود.

حالا این شرکت بریتانیایی که متعلق به گوگل است هوش مصنوعی را طراحی کرده که به سرعت قاعده‌های بازی‌ها  را می‌آموزد و بعد از آن در انجام بازی مهارت زیادی به‌دست می‌آورد. این هوش مصنوعی که میوزیرو (muzero) نام گرفته است، نیازمند هیچ اطلاعات اولیه‌ای برای شروع بازی نیست. طراحی هوش مصنوعی میوزیرو یک گام بزرگ در استفاده هووش مصنوعی در بازی ها محسوب می‌شود. جالب اینجاست که سرعت میوزیرو بسیار بیشتر از آلفاگو است.

هوش مصنوعی گوگل بازی را بلد است!

رقابت آلفاگو و میوزیرو با بازی های فکری

سیتستم هوش مصنوعی پیشرو معمولا در بازی هایی چون شطرنج بسیار کاربرد دارند. چرا که تمرکز هوش مصنوعی بیشتر بر روی استراتژی‌های پیچیده است تا تصاویر و جلوه‌های ویژه در بازی‌ها. شاید بتوان گفت الگوریتم هوش مصنوعی آلفاگو یا میوزیرو برای بازی‌هایی با جلوه‌های گرافیکی پیچیده طراحی نشده‌اند. اما این الگوریتم‌ها به کمک هوش مصنوعی می‌توانند مدلی بسازند که این بازی ها را به خوبی درک کند و با انسان رقابت کند.

منبع: دیپ مایند

0

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

چیزنت

پایگاه خبری هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا