اخبار ایرانخبرشهر هوشمند

بهره‌گیری از هوش مصنوعی در سازمان راهداری برای کاهش تلفات جاده‌ای

چیزنت نیوزسازمان راهداری با هوش مصنوعی به دنبال کاهش تلفات جاده‌ای است. سامانه های هوشمند و تصاویر جاده‌ها می‌تواند به رفع نقاط حادثه خیز و ارتقای ایمنی کمک کند.

سورنا ستاری در نشست مشترک با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به سازمان‌های دولتی دیگر خیلی پیشروتر است. یکی از مهمترین خصوصیات این سازمان‌ آن است به بخش خصوصی مشارکت زیادی با سازمان راهداری دارد.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های حضور بخش خصوصی به خوبی در سازمان راهداری وجود دارد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از دو سال پیش به صورت جدی‌تر همکاری خود را با سازمان راهداری ادامه داد.

سازمان راهداری با هوش مصنوعی به دنبال کاهش تلفات جاده‌ای

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه این معاونت تمام سامانه‌های مورد نیاز سازمان راهداری را با تکیه بر متخصصان جوان ایرانی تامین کرده است افزود: حضور فناوری و هوش مصنوعی در بخش راهداری، شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز و ارتقاء جاده‌ها باعث کاهش تلفات جاده‌ای خواهد شد.

سالانه حدود ۱۶ هزار فوتی در تصادفات جاده‌ای داریم!

ستاری افزود: در حال حاضر سالانه حدود ۱۶ هزار فوتی ناشی از تصادفات داریم که بخشی از آن به دلیل جاده است که امیدواریم با سامانه‌های هوشمند بخش راهداری کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه سرویس‌های زیادی روی شبکه اطلاعات سازمان راهداری وجود دارد گفت: روزانه حدود ۸ میلیون عکس از خودروهای عبوری گرفته می‌شود که با احتساب امکانات موجود می‌تواند بستر مناسبی برای ارتقاء سرویس‌دهی به مردم باشد.

چیزنت

پایگاه خبری هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا